استفاده از هوش مصنوعی در آزمون، سوالی بود که توسط یک متخصص از کمبریج در کنفرانس Going Global سال گذشته پرسیده شد. تیم آیلتس حامیان این رویداد بودند که 350 متخصص از جهان، از جمله رهبران و سایر نمایندگان دانشگاه را گرد هم آورد.

هوش مصنوعی در آزمون زبان – فرصت ها و خطرات

دکتر کارلا پاستورینو-کامپوس، مدیر ارشد تحقیقات، انتشارات و ارزیابی دانشگاه کمبریج، در مورد جنبه‌های اخلاقی که باید در هنگام استفاده از هوش مصنوعی (AI) برای آزمون زبان در زمینه پذیرش تحصیلات عالی در نظر گرفته شود، ارائه کرد. او گفت که این بخش نباید از هوش مصنوعی بترسد، اما درک بیشتر در مورد خطرات مرتبط با اخلاق، صداقت و کیفیت ضروری است. او همچنین توضیح داد که چگونه یادگیری زبان باید “انسان محور” باقی بماند.

Dr Carla Pastorino-Campos, Senior Research Manager, Cambridge University Press & Assessment

وی تاکید کرد که استفاده از هوش مصنوعی برای ارزیابی در مراحل اولیه است و هر گونه استفاده از هوش مصنوعی (یا سایر فناوری های نوظهور) باید قبل از اجرا به دقت مورد بررسی قرار گیرد. نظرات او بحث پر جنب و جوشی را در مورد طیف وسیعی از موضوعات، از جمله شکاف دیجیتال و دسترسی به آموزش ایجاد کرد.

چشم انداز تحول آموزش عالی

دکتر پاستورینو می گوید: «چشم انداز آموزش عالی به سرعت در حال تحول است، و ما باید توجه داشته باشیم که هوش مصنوعی فرصت های جدید و البته برخی چالش های حیاتی را فراهم می کند.

او ادامه داد: «ما در حال بررسی این هستیم که چگونه می‌توانیم از هوش مصنوعی و سایر فناوری‌های پیشگامانه برای بهبود تست‌ها و در عین حال حفظ اخلاق، انصاف و کیفیت استفاده کنیم.

ما همچنین در حال بررسی این موضوع هستیم که چگونه می توانیم در آینده یک چارچوب قوی برای تست های بهبودیافته با استفاده از هوش مصنوعی ایجاد کنیم.

این به دانشگاه‌ها اجازه می‌دهد تا تصمیمات آگاهانه پذیرش را ادامه دهند و در نهایت آینده آموزش عالی را شکل دهند.

برگرفته از بخش تحقیقات مرکز آموزش دانشگاه کمبریج بریتانیا – دپارتمان آیلتس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *